Czym są pożyczki dla zadłużonych?

2019-09-26

Czy osoby posiadające już na koncie pożyczkę mają możliwość otrzymania kolejnego kredytu? A co z dłużnikami, którzy posiadają aktualne opóźnienia w spłacaniu rat? Czy mogą otrzymać pożyczkę? Niektóre firmy finansowe dają taką możliwość. Z czym wiąże się ta forma finansowania? Jakie są warunki jej przyznania? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1.     Czym są pożyczki dla zadłużonych?
  2.     Pożyczki przy zajęciu komorniczym
  3.     Pożyczka w banku dla zadłużonych – czy jest możliwa?

 

Czym są pożyczki dla zadłużonych?


Pożyczki dla zadłużonych są formą kredytowania przyznawaną osobom posiadającym już na koncie jedną, a nawet większą liczbę pożyczek. W zależności od statusu BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej, osoba taka ma różne możliwości otrzymania dodatkowych środków na kredyt. Ci pożyczkodawcy, którzy bez żadnego problemu, zawsze terminowo spłacają swe zobowiązania, zazwyczaj nie mają większych kłopotów z otrzymaniem kolejnej pożyczki w banku albo instytucji pozabankowej. Znacznie trudniej jest jednak otrzymać finansowanie w przypadku zajęcia komorniczego. Nie jest to jednak niemożliwe.


Pożyczki przy zajęciu komorniczym


Niektóre instytucje pozabankowe oferują możliwość otrzymania pożyczki również osobom posiadającym tzw. zajęcie komornicze. Co dzieje się, jeśli dłużnikowi zostaje przydzielony komornik sądowy? Co istotne, fakt ten nie jest odnotowywany w żadnym z rejestrów dłużników. W BIK-u widnieje po prostu informacja o opóźnieniu w spłacie pożyczki albo kredytu wynoszącym powyżej 60 dni od planowanej spłaty. Dlatego też pożyczki przy zajęciu komorniczym rządzą się swoimi prawami. Firma udzielająca ich przede wszystkim nie może więc sprawdzać bazy w BIK-u. Jeżeli to zrobi, to zapewne wniosek zostałby automatycznie odrzucony ze względu na spore opóźnienia w spłacaniu rat. Dlatego też firmy, które udzielają tego typu pożyczek, nie sprawdzają baz.
Kolejnym wymogiem dotyczącym już samego wnioskodawcy, jest konieczność posiadania innego rachunku bankowego niż ten, który został zajęty przez komornika. Gdyby było to to samo konto, to w przypadku przelania środków z pożyczki, z pewnością od razu zostałoby ono zajęte na poczet innych zobowiązań dłużnika. Innym warunkiem dotyczącym wnioskodawcy jest możliwość spłacania rat innym sposobem, niż przelew bankowy. Może to być więc np. przelew na poczcie
Na rynku dostępnych jest sporo firm, które udzielają pożyczek nawet przy zajęciu komorniczym. Ich szczegółowy i aktualny wykaz znaleźć można na stronie internetowej https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-z-komornikiem-dla-zadluzonych/. W zależności od firmy, udzielają one kredytowania w różnych kwotach. Należy się jednak liczyć z tym, że nie będą one bardzo wysokie. Zazwyczaj są to kwoty wynoszące od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych.

Pożyczka w banku dla zadłużonych – czy jest możliwa?

 

 Czy możliwe jest uzyskanie w banku pożyczki przez osoby zadłużone? Aktualnie żaden z banków nie oferuje takiej możliwości. Instytucje te zawsze sprawdzają bazy kredytowe i odrzucają ewentualnych dłużników. Możliwe jest natomiast otrzymanie pożyczki albo kredytu przez osoby, które w przeszłości miały problemy z regularnym spłacaniem rat, jednakże aktualnie wszystkie zobowiązania mają już spłacone. W takich przypadkach banki zazwyczaj przyznają kredyty albo pożyczki. Jednakże należy liczyć się z tym, że posiadając obecnie opóźnienia w spłatach, takiej formy finansowania w banku nie uzyskamy. Pozostają nam więc tylko instytucje pozabankowe, np. prywatne firmy udzielające pożyczek przez internet.Wydanie nr 195/2020 z dnia 13.07.2020 ISSN: 2391 – 6214