Kredyt na 10 tys – niezbędne dokumenty

2019-05-15


Planujesz zrobić sobie większy remont, natomiast może pragniesz zakupić nowy pojazd? W wypadku większych działań, będziesz potrzebować dużego wsparcia finansowego. Gdy pragniesz zaciągnąć kredyt na 10 tys. zł zobacz, ile wyniesie pełna suma do zapłaty.


Kredyt na 10 tys – niezbędne dokumenty

Przy zaciąganiu zadłużenia 10 tys. zł musimy liczyć się z tymże, iż bank będzie wymagał od nas pokazania dowodów na to, iż jest pewna szansa na pokrycie udzielnego kredytu. Głównym dokumentem o jaki poprosi zatrudniony banku będzie dowód osobisty, bądź inny dokument stwierdzający naszą autentyczność. Po ocenie informacji personalnych specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, jaki będzie dopełnieniem do wniosku kredytowego. Gdy mamy pewne obiekcje lub pytania, należałoby je zadawać od razu. Żeby osoba udzielająca kredytu, mogła to skutecznie zrobić, zostaniemy także poproszeni o przedstawienie dokumentu, jaki zapewni wielkość uzyskiwanych przychodów. Może to być potwierdzenie od pracodawcy, wyciąg z banku, właściwe oświadczenie lub PIT. W poszczególnych sytuacjach trzeba będzie pokazać przychody małżonka i/lub jego zgodę na zaciągnięcie kredytu.


Procedury przy kredycie na 10 000 zł

Kredyt na 10 tysięcy złotych nie wymaga wykonywania tak skompilowanych procedur, jak kredyty na większą sumę. W większości wypadków potrzebne – obok złożenia dobrze wypełnionego wniosku o kredyt – jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. W poszczególnych wypadkach przychód można potwierdzić, przedstawiając zeznanie skarbowe za przeszły rok bądź wyciąg z rachunku bankowego. Na pełny koszt kredytu składają się oprocentowanie, RRSO, prowizje i inne koszty połączone z obsługą kredytu, i potencjalne ubezpieczenia. Konkretne wartości różnią się ww współzależności od banku, więc należałoby zestawić ze sobą konkretne oferty przed podjęciem decyzji. 


Ile kosztuje kredyt? Poszukujemy najodpowiedniejszej oferty.

Nim zaczniemy szukania najtańszego kredytu gotówkowego na 10 tysięcy złotych powinniśmy wiedzieć co tak na prawdę składa się na pełny koszt kredytu. Pełny koszt określany jest jako wartość RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Znaczy to pełny koszt kredytu w ujęciu jednorocznym. Składa się na niego marża banku, składka WIBOR i prowizja za udzielenie kredytu. Razem jest to zwykle wartość z przedziału 10 – 20 %. Niejednokrotnie w wypadku niższego oprocentowania napotykamy na wyższą prowizję. Zdarzają się także wypadki, kiedy banki rezygnują zupełnie z otrzymywania prowizji na rzecz wyższego oprocentowania.


Obecnie łatwo można uzyskać kredyt, lecz trochę gorzej jest z jego wypłatą. Niejednokrotnie sami się z tymże przeliczamy oraz jest duży kłopot, więc trzeba będzie dobrze się nad tymże zastanowić. Gdy kredyt nie jest wpłacany na czas to wpierw nadchodzą upomnienia, odsetki karne, natomiast później sprawa trafia do spółki windykacyjnej. Spółka stara się z nas ściągnąć jak najwięcej się da, lecz gdy to nie da żadnego rezultatu to teraz należy będzie się liczyć z wizytą egzekutora. 




Wydanie nr 117/2024 z dnia 26.04.2024 ISSN: 2391 – 6214