Pożyczka 10000 zł – gdzie otrzymasz ją na najlepszych warunkach?

2019-02-25


10000 zł to spora kwota, czasami jednak takie środki są potrzebne do podreperowania domowego budżetu albo zainwestowania w rozwój własnej firmy. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą skorzystać z pomocy finansowej oferowanej przez banki lub instytucje parabankowe. Warte uwagi są oferty pożyczkowe dostępne w Internecie.

To od pożyczkobiorcy zależy, gdzie się uda i w której instytucji zaciągnie zobowiązanie. Obecnie rynek pożyczek on-line cieszy się coraz większym zaufaniem i zyskuje wciąż nowych odbiorców. Z dnia na dzień przybywa też komentarzy i opinii o konkretnych parabankach – w większości są one pozytywne. Pożyczkodawcy starają się sprostać wymogom współczesnego klienta, jednak nie każdy ma najlepszą ofertę. Jak to sprawdzić?

Grunt to wyjść jak najlepiej

Zaciągnięcie zobowiązania on-line jest bardzo wygodną opcją. Formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, a ponadto cała procedura trwa zaledwie 15 minut, począwszy od złożenia wniosku, poprzez weryfikację klienta, na wypłacie żądanej kwoty na konto bankowe pożyczkobiorcy, kończąc.


Na co zwrócić uwagę, jeśli staramy się o dodatkowe 10000 zł? W tym przypadku chwilówek nie będzie dobrym rozwiązaniem – po pierwsze tego typu zobowiązania oscylują wokół znacznie niższych kwot (maksymalnie 5 tys.), a całość należy spłacić w terminie do 2 miesięcy od momentu sporządzenia umowy. Warto natomiast zwrócić uwagę na pożyczki ratalne on-line, które udzielane są na większe kwoty przy możliwości spłaty do 24 miesięcy. Na rynku znaleźć można wielu pożyczkodawców oferujących takie rozwiązanie, co oczywiście sprzyja konkurencyjnym cenom zobowiązań. Jak wybrać najlepszą opcję? Warto zwrócić uwagę na RRSO – im jest niższe, tym mniejszy koszt poniesie pożyczkobiorca. Dodatkowo należy sprawdzić, czy w umowie nie pojawiają się dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie, które automatycznie zwiększa wysokość rat. Oferty pożyczkodawców można łatwo porównać za pomocą porównywarki on-line. Znakomitym pomysłem jest ponadto sprawdzenie opinii, jakie klienci zamieszczają w Internecie na temat danego parabanku.


Dobrym przykładem firmy, która udziela zobowiązań ratalnych jest aasapolska.pl. Proponuje ona korzystne, pozbawione zbędnych formalności rozwiązania zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm.


Pożyczka ratalna on-line na 10000 zł – jakie warunki trzeba spełniać?

W tym przypadku sytuacja wygląda podobnie, jak podczas zaciągania chwilówek. Aby otrzymać zastrzyk gotówki w wysokości 10000 zł należy mieć ukończone 18 lat, posiadać ważny dokument tożsamości, a także trzeba być obywatelem Polski ze stałym adresem zamieszkania na terenie kraju. Potrzebny jest również własny rachunek bankowy, telefon komórkowy zarejestrowany na siebie, a także – co oczywiste – dostęp do Internetu. Pożyczka on-line ma przewagę nad tą, którą można wziąć w tradycyjnym banku, ponieważ nie zachodzi tutaj konieczność dostarczania zaświadczenia o zarobkach. Wiele firm pozabankowych, które oferują zobowiązania ratalne w wysokości 10000 zł akceptuje różne źródła dochodu, nawet te pozyskiwane z zasiłków, rent czy emerytur.


Podsumowując: każdy, kto potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki w wysokości nawet do 10 tysięcy złotych, może liczyć na pożyczkę ratalną dostępną on-line – nawet w przypadku zadłużenia oraz negatywnej historii w BIK.

Wydanie nr 169/2019 z dnia 18.06.2019 ISSN: 2391 – 6214