Facility Management. Inteligentne zarządzanie nieruchomością generuje oszczędności

2019-03-08

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu nieruchomościami przekłada się na efektywną ich eksploatację. W związku z czym wpływa nie tylko na poprawę komfortu osób przebywających w ich wnętrzach, ale również generuje oszczędności a przy tym minimalizuje wpływ na środowisko naturalne,


Inteligentne zarządzanie nieruchomością - specjalistyczna wiedza, której warto zaufać


Facility Management to kompleksowa usługa, wykorzystująca interdyscyplinarną wiedzę do nowoczesnego i inteligentnego zarządzania nieruchomościami. Współcześnie nie chodzi tylko o utrzymywaniu budynków w stanie technicznym niepogorszonym, ale bardzo duży nacisk kładzie się na komfort jego użytkowników oraz na efektywną jego eksploatację obniżającą koszty utrzymania nieruchomości.


Oddając budynek specjalistom od Facility Management możemy liczyć na kompleksową jego administrację, która obejmie zarządzanie nieruchomością, jej wartością, ryzykiem i oczekiwaniami. Wykorzystując nowoczesne narzędzia utrzymują administrowane przez siebie obiekty w ruchu, zarządzają udogodnieniami i regulują koszty ich obsługi.  


Stosowanie inteligentnych technologi wpływa na poprawę komfortu oraz bezpieczeństwo nieruchomości, zwłaszcza dużych  kompleksów biurowych, handlowych czy tez rekreacyjnych. Nikogo już przecież nie dziwią systemy do zarządzania BMS (Building Management System), systemy pogodowe oraz czujniki jakości powietrza w wentylacji. Podobnie jak wszelkie urządzenia do monitorowania temperatury czy wilgotności powietrza. Odpowiednio dobrane parametry w poszczególnych pomieszczeniach umożliwiają w prosty sposób obniżyć koszty, regularne przeglądy techniczne i serwis oraz zapobiegać awariom.


Monitoring parametrów pomieszczenia - większy komfort, wydajność pracy i obniżone koszty zużycia energii i mediów


Fachowcy od Facility Management skutecznie optymalizują parametry panujące w poszczególnych pomieszczeniach pod kątem ich użytkowników. Dostosowując oświetlenie do rytmu dobowego oraz ustalając odpowiednią temperaturę pomieszczenia i wilgotności powietrza, a także stałe nadzorowanie wentylacji, prędkości nadmuchu klimatyzatora, pozwala otrzymać stale optymalne warunki niezależnie od pory roku. 


Optymalizując warunki panujące w pomieszczeniach uzyskuje się realne oszczędności w postaci mniejszego zużycia wszystkich mediów. Ponadto poprawiając komfort użytkownikom pomieszczeń zwiększa się ich wydajność pracy.


Facility management - ważny już na etapie projektu budynku


Na etapie projektowania budynku podejmowane są decyzję, które przekładają się na koszty eksploatacyjne budynku w przyszłości. Dlatego też, warto już wtedy podjąć współpracę ze specjalistami od Facility Management. Bazując na swojej interdyscyplinarnej wiedzy i doświadczeniu oraz znajomości nowoczesnych technologii będą mogli zaproponować szereg rozwiązań, obejmujących swoim zakresem choćby rodzaj i sposób montażu urządzeń i instalacji sanitarnych, grzewczych, wodociągowo-kanalizacyjnych, klimatyzacyjnych, a także elektroenergetycznych, które znacznie obniżą koszty eksploatacyjne budynku.


Źródło: www.gerente.pl Wydanie nr 169/2019 z dnia 18.06.2019 ISSN: 2391 – 6214