Wynajem długoterminowy czy leasing? Opinie ekspertów z Carfree

2019-01-03


W wielu sytuacjach, w których potrzebujemy samochodu – np. w czasie urlopu, wyjazdu służbowego, czy przewozu towaru w firmie – korzystanie z wypożyczalni samochodów staje się standardem. Wypożyczalnie obecnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując szeroką gamę usług, w tym wynajem długoterminowy. Czy jest on korzystniejszy od leasingu? O opinię zapytaliśmy ekspertów z Carfree.


Co oferuje wypożyczalnia?

Wypożyczalnia samochodów Carfree przygotowała dla swoich klientów bardzo korzystną ofertę, której szczegóły można poznać na stronie carfree.pl. Najpopularniejsza opcja wynajmu samochodów to wynajem krótkoterminowy, czyli wypożyczenie auta na okres do jednego miesiąca. Korzystają z niej przede wszystkim osoby prywatne. Dla przedsiębiorców przygotowano dwie inne możliwości – wynajem średnio i długoterminowy. Ten pierwszy trwa od miesiąca do dwóch lat, zaś wypożyczenie długoterminowe to umowa na okres powyżej dwóch lat. Wypożyczalnia dysponuje bogatą i różnorodną flotą samochodów ze wszystkich segmentów, począwszy od niewielkich, miejskich samochodów segmentu A, aż po SUV-y, VAN-y i busy dostawcze segmentu R. W praktyce oznacza to, że każdy może znaleźć ofertę i samochód dostosowany do swoich potrzeb i odebrać go w jednym z wielu punktów zlokalizowanych w kilku polskich miastach. Potwierdza to pozytywna opinia klientów – tym bardziej, że strona internetowa w czytelny sposób pozwala zapoznać się z ofertą firmy i łatwo dokonać rezerwacji wybranego pojazdu.


Leasing czy wynajem długoterminowy?

Przedsiębiorca poszukujący samochodu lub całej floty dla swojej firmy zazwyczaj ma określone wymagania dotyczące potrzebnego mu pojazdu. Na pewno zależy mu na tym, żeby nie inwestować na początek zbyt dużej sumy w zakup auta firmowego. Na rynku istnieją dwa, przyjazne dla właścicieli firm rozwiązania – wynajem samochodu lub jego leasingowanie. Leasing auta to nic innego jak jego długotrwałe finansowanie, zazwyczaj zakończone na koniec umowy wykupem pojazdu. Wynajem długoterminowy kończy się natomiast zwrotem samochodu wynajmującemu. Co zatem bardziej opłaca się przedsiębiorcy? Eksperci z Carfree zdecydowanie polecają wynajem długoterminowy jako znacznie korzystniejsze rozwiązanie.


Dlaczego wynajem długoterminowy się opłaca?

Według opinii ekspertów z Carfree wynajem długoterminowy jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. W ich opinii składa się na to wiele elementów. Przede wszystkim leasing trwa dłużej, co oznacza, że auto zostanie w ten sposób znacznie mocniej wyeksploatowane. Po zakończonym leasingu samochód trzeba odkupić, co nie obowiązuje w przypadku wypożyczenia auta. Klasyczny leasing wymaga także od klienta podczas zawarcia umowy wpłaty określonej sumy wynoszącej 10-20% ceny samochodu. Nie każdy właściciel firmy jest przygotowany na taki wydatek, tymczasem wypożyczalnia nie przewiduje żadnej dodatkowej wpłaty przy zawieraniu umowy. Poza tym raty leasingowe są znacznie wyższe od miesięcznych rat za wynajem, ponieważ trzeba w nich spłacić wartość leasingowanego auta. I na koniec jeszcze jedna przewaga wynajmu – otóż w czasie trwania umowy leasingowej mamy zazwyczaj do czynienia tylko ze spłatą samochodu, natomiast wynajem zawiera szereg dodatkowych usług, takich jak choćby serwis, wymiana opon czy ubezpieczenie.


Zalety wynajmu długoterminowego w Carfree

Według opinii ekspertów z Carfree z wynajmu długoterminowego, który trwa od 2 do nawet 5 lat, korzystają przede wszystkim firmy oraz instytucje. Dzięki temu mogą wzbogacić swoją flotę o auto dowolnej marki i segmentu. Jako najważniejszą zaletę tej oferty eksperci wymieniają jej koszty, czyli niską i stałą ratę wynajmu. Dzięki temu można przewidzieć koszty i nie nadwyrężyć budżetu firmy. Po zakończeniu umowy nie ma potrzeby odkupienia auta, a na równie dobrych warunkach można wymienić samochód na nowszy model. Dzięki temu bez dodatkowych opłat i kaucji firma utrzyma swoją reprezentacyjną flotę w świetnej kondycji.


Korzyści dodatkowe

Oprócz sporych oszczędności firma zapewnia w przypadku wynajmu długoterminowego szereg dodatkowych korzyści – bierze na siebie kwestie ubezpieczenia i serwisu. W razie potrzeby przedsiębiorca otrzymuje bez dodatkowych kosztów samochód zastępczy. Wszystkie naprawy zaś, serwis oraz sezonowa wymiana opon pozostają w gestii wypożyczalni. Auto będzie miało także w czasie trwania umowy opłacony pełen pakiet ubezpieczenia czyli OC, AC, NW i Assistance oraz związane z tym korzyści. Natomiast przed podpisaniem umowy klient może liczyć na fachowe i rzetelne doradztwo, aby wybrać samochód, który spełni jego oczekiwania.Wynajem długoterminowy to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm i instytucji. Dzięki niemu przedsiębiorca jest w stanie skompletować w prosty sposób firmową flotę, a przy okazji zaoszczędzi czas i pieniądze.Wydanie nr 262/2021 z dnia 19.09.2021 ISSN: 2391 – 6214