SZPITALE ŁÓDŹ 18.10.2017 - bezpieczny i nowoczesny szpital. Co o tym decyduje?

2017-10-09

Czego potrzebuje współczesny szpital? 

Czy wiesz jakie najczęstsze problemy możesz napotkać przy przebudowie i modernizacji szpitali? Czego potrzebuje współczesny szpital? Jakie instrumenty niezbędne są aby zwiększyć rentowność i zapewnić bezpieczne funkcjonowanie i sprawną obsługę pacjenta? Czy znasz wytyczne projektowania, wykonania, odbioru i eksploatacji systemów wentylacji i klimatyzacji dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą" oraz sposoby na uniknięcie najczęstszych problemów i błędów we wszystkich fazach procesu budowlanego i eksploatacyjnego? Nie? Przyjdź na październikową konferencję SZPITALE I OBIEKTY SŁUŻBY ZDROWIA, która odbędzie się 18 października w łódzkiej hali EXPO-ŁÓDŹ. 

Nowoczesne technologie wkraczają do szpitali.

W trakcie konferencji pokażemy m.in.: projektowanie bezpiecznej infrastruktury teleinformatycznej w środowisku medycznym i wskażemy dobre praktyki projektowe w zakresie Nowoczesnego Data Center w szpitalu w oparciu o zrealizowane inwestycje w Polsce. Powiemy jak realizować obiekty szpitalne w kontekście optymalizacji projektowanych rozwiązań technicznych i zastosowania alternatywnych modeli finansowania inwestycji oraz jak do tego ma się technologia medyczna oraz monitoring wizyjny, kontrola dostępu i mechaniczne systemy zabezpieczeń. Omówimy zasady projektowania oświetlenia sal operacyjnych, sal pooperacyjnych, sal chorych oraz lotnisk przyszpitalnych. Zaprezentujemy stropy, rozwiązania podłogowe oraz oświetleniowe. A to wszystko już w październiku podczas konferencji poświęconej projektowaniu, budowie, bezpieczeństwie i zarządzaniu obiektami ochrony zdrowia.

Infrastruktura techniczna i sprzęt medyczny – kryteria oceny ofert

Jakie obowiązki ciążą na Dyrektorach Szpitali i Kierownikach Działów Technicznych po zmianie przepisów od 2017r.?  Podczas łódzkiej konferencji prelegenci poruszą nie tylko kwestie właściwej eksploatacji infrastruktury technicznej i sprzętu medycznego, zasad serwisowania aparatury, bezpiecznego komfortu klimatycznego pomieszczeń, pozacenowych kryteriów oceny ofert w branży medycznej czy nowelizacji Ustawy Prawo Zamówień Publicznych ale również omówią problemy projektowe, najczęściej występujące błędy oraz obowiązki wynikające z warunków techniczno-budowlanych oraz przepisów ochrony przeciwpożarowej przy budowie i rozbudowie obiektów szpitalnych. Zagrożenia związane z niewłaściwą eksploatacją systemów HVAC. Jak "Wytyczne" mogą wpłynąć na obecną sytuację - stan prawny i związane z nim zagrożenia. Omówimy również najczęstsze błędy pojawiające się w procesie budowlanym oraz sposoby na ich uniknięcie. Swoją wiedzą podzielą się eksperci oraz producenci materiałów i technologii dedykowanych nowoczesnym obiektom medycznym. 

Spotkanie z Ekspertem Pracodawców RP w zakresie szpitalnictwa 

Ważnym punktem konferencji będzie m.in. spotkanie z Ekspertem Pracodawców RP w zakresie szpitalnictwa, a w szczególności sal operacyjnych, kierującym grupą specjalistów złożonych z byłych szefów utrzymania ruchu w największych szpitalach warszawskich. Wśród gości specjalnych udział wezmą Z-ca Szefa Serwisu ds. Szpitalnictwa i Pomieszczeń Czystych koordynator kontraktów wykonawczych z zakresu HVAC dla obiektów służby zdrowia oraz ekspert zagadnień czystości w służbie zdrowia oraz Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, Prezes SITP w Gdańsku który zabierze głos w kwestii wybranych problemów ochrony przeciwpożarowej przy przebudowie i modernizacji szpitali.

Czego dowiedzą się uczestnicy? O czym jeszcze będziemy mówić?

Dotacje unijne dla szpitali publicznych i prywatnych w perspektywie 2014-2020

Urządzenia w salach operacyjnych i pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach czystości

Nowoczesne rozwiązania podłogowe i ścienne dla obiektów służby zdrowia 

Strop Laminarny do sal operacyjnych z wbudowanym modułem recyrkulacyjnym 

Wykładziny podłogowe, płytki do stref ESD i cleanroom, wykładziny antypoślizgowe, flokowane oraz maty wejściowe

Oświetlenie pomieszczeń czystych, oprawy do stref czystości, oprawy jako wyroby medyczne. 

Centrale wentylacyjno - klimatyzacyjne w środowisku medycznym 

Lampy operacyjne i zabiegowe - przegląd parametrów i rozwiązań konstrukcyjnych 

Prezentacja technologii powłok malarskich do zastosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej podwyższającej komfort cieplny i trwałość użyteczną malowanych pomieszczeń

Standardy (TIA - 1179) i dobre praktyki projektowe 

Nowoczesne rozwiązania zasilania gwarantowanego oraz chłodzenia precyzyjnego dla Służby Zdrowia 

Oprawy "antywandale, przyłóżkowe"  

Przenośne urządzenia do filtracji powietrza oraz wskaźników do pomiaru czystości powietrza w pomieszczeniach służby zdrowia w tym szpitali

Dobór odpowiedniego rozwiązania podłogowego: od linoleum po PVC i wykładziny dywanowe

Panele nadłóżkowe - ścienne systemy zasilające w gazy medyczne, integrujące podstawowe media tj. gniazda elektryczne, komputerowe itp., oświetlenie ogólne, miejscowe i nocne, systemy przywoławcze, szyny do zabudowy drobnego sprzętu med. panele nadłóżkowe stosowane są w salach intensywnej terapii, zabiegowych, łóżkowyc

Projektowania lądowisk wyniesionych dla śmigłowców sanitarnych - doświadczenia inżynierskie i prawne    

Systemy informacyjne komunikacji szpitalnej

KONFERENCJI  TOWARZYSZYĆ BĘDZIE WYSTAWA I TESTY ROZWIĄZAŃ przygotowana przez producentów rozwiązań dedykowanych dla szpitali i placówek medycznych.


Jak wziąć udział w konferencji? 


Uczestnictwo w konferencji jest BEZPŁATNE – objęte rezerwacją miejsc. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie Organizatora: www.dndproject.com.pl pod linkiem http://bit.ly/2xk1yi1 Zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe i poczęstunek, dostęp do prezentacji​.  Zarezerwuj miejsce online poprzez formularz: REJESTRACJA ONLINE (adres linku: http://bit.ly/2goAzKn )


Zapraszamy

Inf. DND Project




Wydanie nr 111/2024 z dnia 20.04.2024 ISSN: 2391 – 6214